Вино квеврі – культурний спадок Грузії

Вино квеврі – культурний спадок Грузії

Грузинське вино квеврі

Останні археологічні знахідки ще раз підтверджують, що вино винайшли в Грузії. І дійсно, є свідчення і докази правдивості даного факту. У 2017 році археологи, які досліджували стародавнє поселення на південь від Тбілісі, виявили в глиняному горщику виноградні кісточки віком 8000 років. Це відкриття, а також інші археологічні дані свідчать, що культура виробництва вина в Грузії є найстарішою у світі.

У 21 столітті грузини, як і раніше, вважають за краще свій унікальний метод виготовлення вина в глиняних «квеврі», які закопують під землю для підтримки постійної температури.

Квеврі різних розмірів, але частіше за все об'ємом близько 800 літрів, заповнюються свіжовичавленим соком. Насіння, стебла, шкірка і сік разом зливаються в посудину, яку потім закопують на шість місяців. Всередині вино ферментується і фільтрується природним способом, при цьому стебла, насіння і шкірка повільно опускаються на дно «квеврі» через його форму.

Технологія «квеврі» дуже відрізняється від європейських методів виноробства, в яких зазвичай використовуються дерев'яні бочки та більш складні методи фільтрації. Сьогодні на великих грузинських заводах застосовуються європейські методи поряд з традиційним підходом. Цей процес настільки унікальний, що у 2013 році виноробна традиція квеврі була внесена в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО за її значимість і важливість для історії та культури країни.

Вино пов'язано практично з усіма аспектами історії та культури Грузії. Тому виноградники часто передаються з покоління в покоління, і діти з раннього віку вчаться вирощувати виноград. Сьогодні багато грузинів виробляють власне вино не для продажу, а просто щоб пригостити близьких і друзів. Щорічний збір врожаю восени залишається важливою сімейною справою, а також популярною порою року для винного туризму.

Відомий регіон Кахетія вважається «колискою вина». У цьому мальовничому регіоні біля підніжжя гір погодні умови ідеально підходять для вирощування сотень сортів винограду. І через 8000 років грузини все ще виробляють вино, як раніше, в глиняних квеврі.

Виноробна компанія Rtvelisi постійно піклується і працює над тим, щоб привернути увагу світового ринку, і дуже рада, що витримані вина квеврі нашої торгової марки представлені в п'яти країнах світу.

Limwine

Мені 18 років і я маю право вживати алкогольні напої
Мне 18 лет и я имею право употреблять алкогольные напитки
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я